Вибираємо озонатор
Переваги дезінфекції та очищення повітря озоном очевидні: патогенні мікроби й алергени відсутні, в будинку завжди витає атмосфера свіжості й чистоти, не кажучи вже про додаткові корисні властивості озону. Проводити знезараження повітря можна в домашніх умовах, потрібно просто купити озонатор гідної якості і правильно його використовувати. Давайте розберемося у видах цього приладу і в тому, як його вибрати, щоб він приніс максимум користі.
Як знайти якісний озонатор?
Первое что нужно помнить — не приобретайте устройства от сомнительных производителей, а также "самодельные", т.е. сконструированные кем-то у себя дома, из подручных материалов. Сертифицированные приборы могут предложить такие бренды, как АскоУкрем, отечественного производителя, а также озонаторы от GreenTech, E-Ozon, Doctor 101. Озонатор АскоУкрем - найбільш популярний і доступний серед українських користувачів, придбати його можна в магазині медичної техніки.
Купуючи пристрій, переконайтеся, що прилад має всі ознаки якості:
- сертифікат;
- зазначена продуктивність;
- рекомендована площа приміщення;
- повна комплектація: з насадками, повітроводними трубками та технічним описом;
- список умов, що не допускають використання пристрою;
- зазначений граничний час роботи;
- прилад повинен враховувати гранично допустиму концентрацію озону для людини: 0,1 мг/куб. м.
Тільки при дотриманні вищеописаних умов, пристрій можна вважати придатним для домашнього використання. Існують моделі, які призначаються окремо для повітря або води, проте найчастіше набувають побутового озонатора універсальної дії: маленький, портативний прилад, вагою до 1 кг. Іноді така модель називають медичним озонатором, т.к. використовується також у медустановах з метою дезінфекції приміщень, робочих поверхонь, інструментів, матеріалів для перев'язки.
Озонатори для повітря і води: як правильно вибрати
Выбираючи озонатор повітря, звертайте увагу на квадратуру свого житлового приміщення, рекомендовану площу приладу, а також продуктивність:
для приміщень із площею менше ніж 15 кв. м вихід озону має становити 8 мкг/куб. м.
приміщенням із житловою площею 20-50 кв. м підійде прилад, що виробляє 10-12 мкг/куб. м.
якщо площа кімнати становить 50 і більше кв. м, то краще придбати пристрій із продуктивністю до 20 мкг/куб. м
Відповідно, що більша рекомендована площа, то швидшою має бути швидкість вироблення озону. Наприклад, для приміщень до 20 кв. м. купується прилад зі швидкістю вироблення газу 200 мг/год, тоді як у просторіші кімнати, на кшталт офісів, потрібен пристрій, що виробляє 400 мг озону на годину. Варто зауважити, що для приміщень із квадратурою понад 50 м, рекомендують вибирати прилад із функцією фотокаталізу, щоб озонування можна було проводити в присутності людей, не завдаючи шкоди здоров'ю і самопочуттю присутніх.
Додаткові фактори вибору пристрою
Ще однією важливою характеристикою для озонуючого пристрою є таймер. Існують моделі з різним часом роботи:
- прилад з тривалою, безперервною роботою;
- регульованим таймером на 30 хвилин озонування і 10 хвилин перерви, з добовим або тижневим графіком, що налаштовується;
- пристрій, де тривалість дезінфекції контролюється вручну.
Також зверніть увагу на спосіб встановлення пристрою. Наприклад, якщо його можна закріпити на стіні, він зможе обробляти більший обсяг повітря, залишаючись поза зоною доступу для дітей та свійських тварин.
Якщо враховувати всі вищезгадані фактори, можна легко підібрати оптимальний пристрій, який допоможе підтримати чистоту і санітарну безпеку квартири. Найбільш підходящим вважається універсальний озонатор води та повітря, який можна використовувати для самого приміщення, а також для знезараження продуктів, одягу, постільної білизни, води для приготування їжі, пиття, прийняття водних процедур.
Безпека пристрою залежить від того, як його експлуатують. Контроль часу роботи приладу — одна з найбільш важливих умов, тому що функція функціонує. якщо надовго включити його, висока концентрація озону може означати серйозну небезпеку здоров'ю. Втім, тривале провітрювання після озонування зможе вирішити проблему, т.к. сам собою озон — досить нестійка речовина і розпадається приблизно 2 години.