Як користуватися озонатором

Домашнє озонування повітря може допомогти у вирішенні проблеми забрудненого повітря, неприємних запахів, а також стане надійним засобом проти грибків і плісняви. Для цього купується портативний, компактний пристрій - озонатор, який використовується для очищення і дезінфекції повітря, води, побутових поверхонь. Прилад простий і безпечний у використанні, а генерований озон швидко випаровується, не створюючи небезпеки здоров'ю людини.


Що потрібно враховувати під час використання озонатора?

Для того, чтобы бытовой озонатор прослужил долго и всегда придавал помещению атмосферу грозовой свежести, необходимо правильно с ним обращаться, ведь озон — все-таки специфическое вещество, а прибор для его генерации довольно хрупкий.

Для запобігання псуванню меблів і небажаних випадків, не рекомендуємо використовувати озонатор повітря за таких умов:

  • пожежно- або вибухонебезпечні приміщення
  • за високої вологості в кімнаті
  • якщо в приміщенні є електропровідний пил
  • у повітрі є речовини з корозійним ефектом, тобто. руйнують метал
  • при нестабільності електропроводки в приміщенні

Сам по собі озон має подразнювальну для слизових оболонок властивість, тому під час процедури озонування необхідно, щоб приміщення було порожнім, тобто без людей, домашніх тварин, а також рослин. Якщо пристрій працюватиме занадто довго, то це може призвести до виникнення озону в токсичних концентраціях, що несе в собі небезпеку для здоров'я. Тому рекомендований час для очищення повітря озоном - 30 хвилин. За необхідності повторного озонування, обов'язково зробіть перерву після попереднього сеансу на 15-20 хвилин.

Як використовувати озонатор для повітря

У самому процесі дезінфекції немає нічого складного: досить увімкнути прилад і поставити його на рівну поверхню. Через кілька хвилин у приміщенні відчуватиметься характерний озоновий запах. Найчастіше всього побутовий озонатор встановлюється на верхній частині стіни. Це усуває ймовірність того, що до пристрою дотягнеться дитина або домашня тварина.

Пам'ятайте, що озон згубно впливає на гуму, тому намагайтеся прибрати з приміщення предмети з цього матеріалу, щоб не допустити їх псування. Якщо в кімнаті повітря охолоджене, то вихід озону буде збільшено на 20-30%. Після кожної процедури знезараження та очищення обов'язково провітрюйте квартиру протягом півгодини і більше.

Якщо дотримуватися всіх вищеописаних приписів, то прилад для очищення і знезараження повітря послужить хорошу службу:

  • позбавиться кліщів, грибків, бактерій
  • усуне запахи тютюнового диму, лакофарбових виробів, запах затхлості, вогкості, гару
  • продовжить термін зберігання продуктів харчування
  • очистить приміщення від алергенів
  • крім того, озон здатний нейтралізувати токсичні речовини

Як і навіщо озонувати воду?

Озонована вода має масу корисних якостей: вона чистіша, насичена киснем, не містить шкідливих домішок. Її можна використовувати як для пиття, так і для косметичних процедур, обробки продуктів, поливу квітів. До того ж, у воді озон швидко розпадається, не змінюючи її фізико-хімічних властивостей, тому пити оброблену рідину краще за 15-20 хвилин.

Якщо на сучасних підприємствах встановлюються спеціальні станції озонування, то для домашніх умов цілком підійде компактний, побутовий озонатор води. Використовувати його необхідно також з обережністю: слідувати рекомендованому часу процедури дезінфекції, щоб не перевищити концентрацію озону, адже він у 100 разів потужніший за хлор за дезінфекцією, а значить у підвищеній кількості стає токсичним.

Час проведення очищення води залежить від об'єму, наприклад, необхідний час дезінфекції 1 склянки води - приблизно 1 хвилина. Для знезараження 10 літрів час дезінфекції становить 15-25 хвилин. Для дезінфекції м'яса, овочів і фруктів, риби та курячих яєць необхідно покласти продукти у воду та увімкнути пристрій на відповідний об'єму тари час.

Увага: не використовуйте металеву тару для озонування!


Що враховувати при виборі озонуючого пристрою

Головна умова безпечної дезінфекції алотропною модифікацією кисню — побутовий озонатор від перевіреного виробника, з гарантією якості, зазначеним ГДК озону, який виробляє пристрій. На замітку: гранична допустима концентрація цього газу для житлових приміщень не повинна перевищувати 0,1 мг/куб. м.

Сертифікований, правильно підібраний прилад послужить довгу службу, без шкоди для мешканців квартири, водночас не залишить вірусам і грибкам жодного шансу.

Свіже повітря, без неприємних домішок, відсутність патогенів, збільшений термін придатності продуктів харчування - вже за ці переваги варто купити озонатор додому і насолоджуватися атмосферою чистоти та свіжості.