Як вибрати біотуалет

Біотуалети допомагають вирішити питання забезпечення зручностей на дачі або для неходячого пацієнта, якщо йому проблематично добиратися до вбиральні самостійно. Це пристрої, що утилізують відходи хімічним або біологічним способом, тобто за допомогою реагентів або мікроорганізмів. Є також електричні вироби. У цій статті Ви знайдете інформацію про те, як підібрати біотуалет і які його властивості.

Види і характеристики біотуалетів

Незалежно від типу пристосування, будь-який біотуалет має стандартну конструкцію: бачок, унітаз, система змиву, насос, нижній відсік для відходів. Далі характеристики залежать від виду пристрою.

Хімічний або рідинний. Знезараження та утилізація відходів відбувається за рахунок хімічних реагентів, які заливаються в нижній бак. Найчастіше хімічні моделі облаштовані ручним змивом або електропомпою. Це найбільш популярний варіант для дачних ділянок. Реагенти можуть продаватися у вигляді рідини або гранул. Рідину рекомендують застосовувати в теплу пору року, а ось гранули найкраще використовувати в зимову пору, тому що рідина замерзає.

Бактеріальний біотуалет. Називається також органічним, утилізує відходи за допомогою мікроорганізмів, вважається одним із найекологічно безпечніших варіантів. Бактерії здатні розкласти навіть целюлозу і складні жири, а перероблені відходи можуть діяти на ґрунт як добриво.

Торф'яний. Як правило, не мають механізму змиву у своєму пристрої, тому що у верхньому баку знаходиться торф. Додатково оснащується вентиляційною трубою і підключається до електричної мережі. З переваг цієї моделі можна виділити економічність: 1 кг торфу достатньо для 10 кг відходів. Однак торф погано абсорбує рідини і запахи, до того ж, спресовані і перероблені відходи потрібно виносити самостійно, а це близько 25-30 кг. Краще ставити за межами домашнього приміщення або там, де відбувається постійне провітрювання.

Електронний. Найбільш прості та зручні у використанні. Не потребують ні реагентів, ні наповнювачів. Тверді відходи спресовуються, а рідкі виводяться через зливну трубу в каналізацію або дренажну яму. Система очищення автоматична. Електричні туалети потребують живлення від мережі або батарейок. Через максимальну функціональність і комфорт це найдорожчі пристрої.

За якими параметрами вибирати біотуалет

Обсяг бака. Верхній бак вміщує в себе близько 15-20 л. А ось нижній бак може варіюватися в обсязі, в межах 20-120 л. Від того, наскільки місткий нижній відсік, залежить і частота його очищення. Наприклад, якщо туалетом, у якого нижній бак розрахований на 20 л, користується невелика сім'я, то його потрібно буде спорожняти щотижня. Зауважте, що чим більший об'єм, тим важчими будуть відходи. Після кожного очищення, бак потрібно дезінфікувати та промивати.

Висота туалету. Існують низькі та високі моделі. Низькі підійдуть для дітей і користувачів невисокого зросту. Висота таких моделей сягає 31-34 см, при цьому обсяг нижнього бака не перевищує 12 л. Високі моделі підійдуть для будь-якого користувача, висота у них - 42 см.

Помпа, він же насос. За рахунок помпи відбувається змив, тому що вона подає воду під тиском. Є три види насоса:

  • поршневий
  • помповий
  • електронний

Поршневий - найпростіший тип насоса. Його легко можна замінити самостійно, у разі поломки. Помповий дещо складніший за принципом дії і в плані ремонту. У застосуванні він також досить простий, проте з ним не можна дозувати воду для верхнього бака. Найкомфортнішим і найфункціональнішим варіантом є електричний поршень. За допомогою кнопки можна регулювати натиск для зливу і наповнення верхнього бака водою. Працює такий насос на батарейках, і ремонтується в сервісному центрі.

Додаткові функції. Багато моделей для додаткової зручності оснащені корисними функціями. Це можуть бути:

  • індикатор заповнювання бака: відстежує ступінь заповнювання і дає змогу своєчасно спорожнити бак
  • двосторонній змив: забезпечує повне очищення чаші унітазу
  • вбудована зливна труба
  • клапан скидання надлишкового тиску: запобігає розбризкуванню води, рівномірно зливає відходи

Також вибираючи біотуалет для дому, зверніть увагу на виробника. Найбільш популярними і надійними визнані такі бренди, як Кемпінг, Avial, Enders, Dometic, Campigaz. Добре підібраний біотуалет істотно спростить життя неходячому хворому і подарує комфорт на будь-якій дачі. Підбирайте тільки відповідні моделі реагенти, і пам'ятайте, що навіть найдорожчий біотуалет потребує належного догляду та очищення.




Рекомендовані товари