Як вибрати тонометр

Важко уявити сучасну аптечку без тонометра, і цілком зрозуміло, чому. Сучасні компактні прилади для вимірювання артеріального тиску за кілька хвилин вимірюють і показують результат, який чітко пояснить поточний стан серця і судин. Достовірні й точні результати тонометрії допоможуть ухвалити правильне рішення щодо подальшої терапії, а для цього потрібен справний і відповідний тонометр.

Види тонометрів та їхнє призначення

Основних різновидів приладів для тонометрії всього два - це механічний і електронний. З механічним приладом усе зрозуміло: стандартний апарат, що складається з манжети, сфігмоманометра, фонендоскопа і груші. Це класичний пристрій для проведення замірів систолічного та діастолічного методом Короткова. Основною перевагою такого пристосування є еталонність, тому що механічним тонометрам надають перевагу медики, і їх вважають найточнішими у вимірах. Нюанс у тому, що такий метод тонометрії вимагає вміння поводитися з приладом і певної вправності.

Електронні прилади для вимірювання тиску підраховують пульс і артеріальний тиск осцилометричним методом, тобто за технологією інтелектуального вимірювання, хоча існують моделі, що поєднують у собі метод Короткова й осцилометричний спосіб вимірювання. В електронних приладах вимірювання тиску і пульсу відбувається автоматично, а в автоматичних моделях навіть манжета нагнітається сама. Тому це оптимальний варіант для тих, кому важко використовувати механічний прилад: люди похилого віку, сердечники, гіпертоніки тощо. Електронні тонометри поділяються на три категорії:

  • напівавтоматичні
  • автоматичні
  • тонометр на зап'ястя

Напівавтоматичні моделі вже самостійно підраховують результат вимірювання, проте манжету нагнітати потрібно вручну. Утім, це не позначається на точності показників приладу.

Автоматичні моделі - найпростіші в застосуванні: манжета просто надягається на плече, натискається кнопка і залишається просто почекати результат. Тонометри на зап'ястя - ще більш компактні та прості моделі, з ними виключається поява неприємних відчуттів від манжети, коли вона здавлює плече. Зверніть увагу: "зап'ястні" моделі не рекомендують особам, старшим за 40 років, і пацієнтам з атеросклерозом, тому що через вікові або патологічні чинники судини на зап'ясті дещо видозмінюються, що спотворює результати вимірювання.

За якими критеріями підібрати тонометр

Тонометр підбирається повністю під користувача, не інакше. Якщо, наприклад, людині незручно проводити всі маніпуляції з прослуховуванням тонів Короткова та нагнітанням манжети, та й допомогти їй нікому, то тут однозначно потрібен автоматичний прилад. Спортсмену більше підійде модель на зап'ясті, для подорожей або в автомобільну аптечку цілком згодиться як механічний, так і автоматичний прилад. Тож у питанні про вид моделі приладу краще спиратися на зручність і вподобання.

А ось де потрібно бути уважним, так це з вибором манжети. Річ у тім, що невідповідна манжета може або здавлювати руку, спричиняючи тим самим неприємні відчуття, або просто спадати з руки, а датчики при цьому не вловлюють пульс. Манжети бувають різних обхватів, найпоширеніші це:

  • на зап'ястя
  • дитяча 20-29 см
  • стандартна 22-32 см
  • збільшена від 22 до 40 см
  • велика 32-43 см

Бувають моделі з двома манжетами: стандартною і збільшеною, наприклад. Японські прилади все частіше укомплектовують віялоподібною манжетою. Вона найбільш схожа з анатомічною формою руки і щільніше до неї прилягає.

Утім, перед купівлею тонометра переконайтеся, що манжета підходить саме для Вас.

Наступним фактором є функціонал пристрою. Нині можна знайти моделі з різними додатковими функціями, для більш зручного та точного вимірювання:

  • додаткові датчики на манжеті
  • датчик правильної фіксації манжети
  • датчик руху під час вимірювань
  • індивідуальне нагнітання манжети
  • пам'ять на кількох користувачів

І це ще не весь перелік додаткових функцій. Серед безлічі варіантів приладів для тонометрії, найбільш підходящим буде вважатися прилад, який:

  • зручний у використанні
  • підходить для самого користувача
  • доступний за ціною

Для того, щоб вибрати такий пристрій, вивчіть характеристики моделі, що цікавить, ознайомтеся з відгуками, звіртеся з параметрами манжети і своєї руки, порівняйте різні моделі. Зрештою Ви знайдете відповідний і довговічний тонометр, який буде завжди під рукою.




Рекомендовані товари