Як вибрати інгалятор (небулайзер) для лікування дитини?

У сучасній медицині одним із поширених і ефективних способів лікування респіраторних захворювань є використання інгаляційного методу введення лікарських речовин. Цей метод терапії захворювань органів дихання має явні переваги перед іншими, тому що дає змогу одразу ж донести лікарську речовину в мінімально ефективному дозуванні в трахеобронхіальне дерево. При цьому засвоєння ліків настільки високе, що й ефект настає фактично негайно. При інгаляційному веденні медикаментозного засобу стан дитини, яка захворіла на застуду, покращується набагато швидше, ніж при іншому способі введення.

Практично кожна людина знає, як робити інгаляції в домашніх умовах, і як вони проводяться в лікувальному закладі. Ось тільки вдома інгаляції найчастіше здійснюються по-старому, за допомогою підручних засобів, що має багато недоліків. А відвідувати поліклініку або будь-яку іншу медичну установу не завжди хвора людина може, до того ж у деяких ситуаціях необхідне екстрене інгаляційне введення ліків для купірування, наприклад, нападів алергічного кашлю. Тому справжнім порятунком стає придбання портативних домашніх інгаляторів для дітей, які дуже прості у використанні, можуть точно дозувати лікарську речовину, перебувають завжди під рукою, завдяки чому їх можна включати в схему лікування будь-якого захворювання дихальної системи. Що таке небулайзер? Спеціальні портативні пристрої для проведення інгаляцій випускаються промисловим способом. Їх називають небулайзерами.

До речі, сама назва "Небулайзер" походить від слова "nebula", яке з латинської мови перекладається як хмара або туман. За їхньою допомогою рідкі лікарські речовини, лікувальні розчини під впливом стисненого повітря перетворюються на аерозолі або холодну пару (туман), які розпорошуються у верхні та нижні відділи респіраторного тракту. Небулайзер став незамінним портативним пристосуванням для лікування гострих і хронічних захворювань дихальної системи, зокрема, практично всіх запальних захворювань, починаючи від ларингіту та фарингіту, закінчуючи пневмонією легень, а також бронхіальної астми і туберкульозу. Але для лікування верхніх відділів респіраторного тракту небулайзери виявляються недостатньо ефективними, тому їх не часто застосовують у терапії ринітів, гайморитів, ангін у дітей та інших захворювань носоглотки.

Дуже часто ставлять запитання про те, чи є якась різниця між небулайзером та інгалятором. Насправді - ніякої, тому що небулайзер - це і є інгалятор. Ось тільки інгаляторами можуть часто називати спеціальні балончики з ліками, які використовують для себе астматики. Але після використання ліків такий балончик заповнити речовиною вже не вдасться. А небулайзер - це універсальний інгалятор для дітей і дорослих. 


Основні види небулайзерів, що застосовуються для лікування дітей небулайзер для дитини. Вище вже йшлося про те, що небулайзери здатні перетворювати лікарський розчин на холодну пару або туман із заданими розмірами аерозольних частинок. Небулайзери позбавлені багатьох недоліків парових інгаляторів, хоча ціна їх набагато вища.

Залежно від того, яким способом перетворюватиметься лікарський розчин на холодний аерозоль, виділяють кілька видів небулайзерів: ультразвукові, компресорні, мембранні. Окремо виділяють парові інгалятори. Кожен із них має свій діапазон застосування, свої переваги та недоліки, про які ми зупинимося докладніше. Адже нічого ідеального у світі не існує. І за цими характеристиками можна буде визначитися, який інгалятор краще вибрати для дитини. Одразу можна сказати, що найкращим інгалятором для дітей або дорослих не є пристрій будь-якого відомого бренду, який реалізується за дуже високою ціною. Найкращим інгалятором стане той, який повністю відповідатиме всім вимогам споживача. Паровий інгалятор, його переваги та недоліки парові інгалятори.

Є кілька видів інгаляторів (небулайзерів) для дітей і дорослих, як уже зазначалося вище. Але для початку ми зупинимося на найпростішому, який застосовувався з давніх-давен, паровому інгаляторі, щоб одразу ми змогли провести порівняльний аналіз і визначитися з перевагами сучасних інгаляторів перед старим за своєю суттю паровим інгалятором. Це дуже важливо для того, щоб зрозуміти, як правильно вибрати інгалятор для дитини.

Багато десятиліть і навіть століть у лікуванні застудних і запальних захворювань використовували примітивний паровий інгалятор, який споруджували з підручних засобів. Гарячу воду наливали в якусь ємність, хвору людину накривали рушником, і вона дихала розпеченою парою, в якій містилися настої та відвари лікарських рослин і ефірних олій. Потім цей спосіб мінімально модернізували, коли використовували як паровий інгалятор звичайний чайник, у шкарпетку якого вставляли трубку з картону або щільного паперу, через яку хворий і вдихав гарячі пари лікарського розчину.

ТПроцедура вибору найбільш підходящого інгалятора охоплює багато моментів. Але найголовнішим пунктом у виборі приладу має бути відповідність певного інгалятора поставленим цілям. Але для початку потрібно пам'ятати, що для ефективних інгаляцій респіраторного тракту в дитини діаметр частинок аерозолю має становити 2-7 мікрон. Цей діаметр частинок є найбільш оптимальним для лікування захворювань органів дихання малюків. Таким вимогам найбільше відповідають ультразвукові та компресорні інгалятори. Але можуть існувати й інші завдання, тому доводиться схилятися до вибору й інших типів інгаляторів. Не рекомендується застосовувати в терапії дітей парові інгалятори. У них пара підігрівається до 37,5 градусів, що неприпустимо для використання дітей молодшої вікової групи, до того ж багато лікарських засобів під час нагрівання руйнуються, наприклад, антибіотики, відхаркувальні та гормональні засоби. Якщо інгалятор необхідний для купірування нападів алергічного кашлю та бронхіальної астми, а також у випадках виявлення муковісцидозу (що для дітей украй малоймовірно), то відпадають парові та ультразвукові небулайзери, тому що в них неможливо використовувати для лікарських розчинів стероїди.

Важливою умовою для астматиків є мобільність інгалятора, можливість його використання в транспорті та далеко від електромережі. До речі, ультразвуковий інгалятор не застосовується для лікування антибіотиками. Але якщо застосування інгалятора передбачає тільки використання фізіологічного розчину для інгаляцій, лікарських відварів трав, ефірних олій і мінеральної води, то найкращим варіантом стане ультразвуковий прилад. У всіх інших випадках під час вибору, який інгалятор купити дитині, краще зупинитися на компресійному небулайзері, хоча чудові характеристики є у мембранного або меш-інгалятора. Однак, останній варіант - дуже дорогий, до того ж він вимагає постійного і ретельного догляду за собою. Звичайно, якщо батьки готові витратити великі кошти на його купівлю та акуратно за ним доглядати, то цей варіант буде оптимальним.

З усього сказаного можна говорити про те, що компресійний небулайзер для дітей претендує на статус найліпшого, але він досить галасливий, що часом лякає малюків. Вибираючи певну модель небулайзера, зверніть увагу, чи укомплектований він дитячою маскою, в якій є прорізи-клапани для дихання, що дає змогу дитині вільно, без напруги дихати. Можна просто надіти на дитину маску і дати їй подивитися улюблений мультфільм, дихаючи при цьому не інтенсивно, а як їй зручно. Крім цього, зверніть увагу на термін придатності, чим він більший, тим надійніший прилад. Уважно вивчіть методику дезінфекції, уточніть, чи доведеться з часом замінювати будь-які частини в приладі.

Маленькі хитрощі, які дають змогу дітям не боятися інгалятора інгалятор паровозик і пінгвінДітей дуже лякають галасливі інгалятори-небулайзери, особливо якщо використовуються компресорні моделі. І хоча ультразвукові та сітчасті інгалятори працюють безшумно, найменші дітки категорично відмовляються проводити інгаляційні процедури. Доводиться йти на хитрість, купуючи для примхливих маленьких хворих інгалятори у вигляді іграшок. В аптечній мережі для дитячої аудиторії можна зустріти інгалятори-іграшки найрізноманітніших яскравих кольорів, що змушує дитину зацікавитися цим пристосуванням і дозволити провести сеанс інгаляції.

Це може бути інгалятор-паровозик для дітей, пінгвін, панда-інгалятор тощо. Ці лікувальні прилади-іграшки здатні видавати цікаві звуки, яскраво блимати, що перетворює лікування на цікаву гру. Взяти, приміром, таку модель, як інгалятор для дітей Омрон (OMRON), який належить до компресійних моделей, але не створює великого шуму, який лякає дітей. Він може бути укомплектований оригінальними дитячими аксесуарами-іграшками - кроликом і ведмежам, він дуже легкий і компактний. Але найголовніше, поки дитину відволікають іграшки на небулайзері, той працює дуже ефективно завдяки технології віртуальних клапанів. Цей дитячий інгалятор Оmron утворює мікрочастинки аерозолю розміром 3 мікрони, що дає змогу проводити санацію найдальших відділів респіраторного тракту.

Моделей дитячих небулайзерів дуже багато, але батькам під час купівлі цих легковажних приладів, на перший погляд, необхідно уважно вивчити їхню комплектацію, технічні характеристики й оцінити якість і безпеку всіх деталей, а також вивчити всі відгуки про різні варіанти інгаляторів для дітей. Як влаштований небулайзер? В аптечній мережі існує багато типів і моделей небулайзерів, всі вони мають схожу конструкцію.

До складу інгалятора входить основний блок, який генерує струмінь повітря, що створює лікарський аерозоль необхідної дисперсії. В основному блоці міститься камера у вигляді пластикової склянки об'ємом 5-10 мл, у яку заливається лікарський розчин. У ємності знаходиться заслінка з двома виходами, один з яких веде до самого пристрою, а другий є вихідним. До цього отвору кріпляться трубка, мундштук або маска, в які подають аерозоль середньої та низької дисперсії. Великодисперсійні розчини призводять до швидкого виходу з ладу апарата і зниження ефективності лікування.

До складу небулайзерів можуть входити спеціальні мундштуки, дитячі маски, насадки для носа, розпилювачі, загубник.

В магазині Озонет представлений великий вибір інгаляторів. У нас ви можете купити Компресорні, Ультразвукові и Сольові інгалятори. Більш детально з нашим асортиментом ви можете ознайомитися в рубриці Усі інгалятори.