Які є види тонометрів та їхні переваги й недоліки

Найпоширенішими і найдоступнішими останнім часом стають електронні автоматичні тонометри. Вони точні, зручні, прості в управлінні, адже щоб накачати повітря в манжету, достатньо всього лише натиснути на кнопку. Такі тонометри зазвичай бувають із кріпленням манжети в ділянці плеча або зап'ястя, проте точніші результати відносять до моделей із кріпленням манжети в ділянці плеча, бо перетискається велика судина, що зменшує ступінь похибки. Цікаво, що кріплення манжети на зап'ясті розроблялося спеціально для активних спортивних людей, і застосування такого кріплення в людей із вираженим атеросклерозом судин не рекомендується, бо в цій зоні судини меншого діаметру і швидше ущільнюються, а це може призвести до підвищеного рівня похибки. Зазвичай в автоматичних тонометрах застосовують технології, які дають змогу проводити вимірювання на тлі аритмії й отримувати достовірніше значення.

Далее у нас идут напівавтоматичні тонометри. У даному типі тонометрів повітря накачується в манжету за допомогою груші і, зазвичай, за зручністю використання і функціоналом поступаються автоматичним тонометрам, але часто непогано виграють у ціні. Не варто забувати, що на накачування вручну повітря в манжету доводиться витрачати свої зусилля.

Механічні тонометри. Такі моделі найбільш підходять для застосування медичними працівниками, оскільки вони меншою мірою залежать від зовнішніх впливів, що підвищує точність. Їхньою однією з головних переваг є доступна ціна, проте вони найбільш складні в експлуатації. Крім того, використання стетоскопа вимагає певного рівня слуху, який з віком часто знижується.


Вибір відповідної моделі тонометра залежить від кількох чинників, як-от вік людини, наявності або відсутності в неї захворювань серцево-судинної системи, а також мети контролю артеріального тиску (медичні або спортивні).

Людям до 40 років, яким близький активний здоровий спосіб життя або тим, кому необхідно періодично вимірювати артеріальний тиск за межами дому, краще придбати тонометр на зап'ястя.

Тим, кому від 40 до 60 років, і діагноз аритмії не встановлювали, підійдуть автоматичні та напівавтоматичні моделі тонометрів.

Якщо вік людини перевищує 60 років, то слід зробити вибір тільки в бік автоматичного електронного тонометра з віялоподібною манжетою на область плеча, із застосуванням технології Intellsense. Від застосування механічних тонометрів необхідно відмовитися, оскільки з віком знижується еластичність судин і слух, що значно ускладнює проведення вимірювання. До того ж, багато гіпертоніків стверджують, що на тлі гіпертонічного кризу і зовсім не чують ударів пульсу в стетоскопі, оскільки виражені шум у вухах і головний біль.

Якщо тонометр правильно підібраний, він стане надійним помічником під час контролю артеріальної гіпертензії та в боротьбі з її ускладненнями. Щоб не помилитися з таким важливим вибором, перш ніж придбати той чи інший тонометр, проконсультуйтеся з лікарем.

Купити тонометр ви можете в нашому інтернет-магазині з доставкою по Києву та всій Україні.