Озонова та безозонова бактерицидні лампи

Бактерицидні ультрафіолетові опромінювачі стали популярним засобом для дезінфекції приміщень і замінили собою шкідливі хімічні методи знезараження. Сьогодні УФ-лампи зустрічаються скрізь: від спеціалізованих медичних установ до дитячих садків, виробничих приміщень, офісів. Модель підбирають відповідно до специфіки приміщення, тому що деякі моделі виробляють під час своєї роботи озон, а деякі - ні. У чому різниця між цими різновидами, як вони підбираються і працюють, ми розповімо Вам у цій статті.

Озонові опромінювачі

Класичні ультрафіолетові лампи влаштовані таким чином, що під час випромінювання УФ-світла відбувається взаємодія з киснем у повітрі, який під впливом цих хвиль перетворюється на озон. Сам озон має додаткові антибактеріальні властивості, руйнуючи клітинні структури мікроорганізмів і перешкоджаючи їхньому розмноженню. Ось чому в приміщення, де потрібно дотримуватися стерильних умов, купують саме озонові лампи, тому що вони надають додатковий антимікробний вплив. Озонові лампи купують для лікарень, лабораторій, ламінарних боксів, виробничих приміщень, особливо якщо вони пов'язані з фармакологією або косметичними речовинами.

Варто зазначити, що в надмірній кількості озон може виявитися шкідливим для здоров'я людини, оскільки він здатний викликати запаморочення, подразнює слизову оболонку очей і дихальних шляхів. Тому під час роботи озонової лампи настійно рекомендують вивести людей із приміщення, а також прибрати тварин і рослини. Після кварцування рекомендується провести провітрювання. Сучасні моделі одразу зазначені, що виробляють озон.

Безозонові опромінювачі

Якщо кварцування регулярно проводять у приміщеннях, де постійно перебувають люди, чи то навчальні класи, аудиторії, офіси, то вироблення озону в цьому разі має бути виключене. Безозонові бактерицидні лампи повністю позбавлені цієї властивості, тому що увіолеве скло колби вкрите напиленням з діоксиду титану, що блокує взаємодію ультрафіолету з киснем. Тому такі моделі позначені як ECO або OZONE FREE. Крім того, у них набагато менше ртуті й водночас більший ресурс роботи. Тому безозонові бактерицидні лампи визнані безпечною альтернативою звичним пристроям і виключають необхідність провітрювати приміщення. До того ж, вони відмінно підходять для:

  • квартир і будинків
  • дитячих садків
  • кінотеатрів
  • гардеробних
  • роздягалень
  • закритих приміщень
  • кухонь

Виробництвом безозонових опромінювачів займаються такі бренди як Philips, Osram, Silvania.

Як вибрати бактерицидний опромінювач

Отже, якщо Ви вже знаєте, для якого типу приміщення Вам потрібна бактерицидна лампа, то залишилося лише підібрати лампу відповідної конструкції та оброблюваної площі. Будь-який УФ-опромінювач підрозділяється на мобільний або стаціонарний, тобто кріпиться на стелю або стіну. Переносні лампи закріплені на вертикальній підставці і зручні для почергового кварцування різних кімнат. Освітлення у таких приладів здійснюється рівномірно, по колу.

Уточніть також квадратуру свого приміщення, оскільки різні моделі здатні кварцувати кімнати площею від 10 до 20 м2.

Навіть якщо Ви придбали безозонову модель, не забувайте про те, що УФ-випромінювання небезпечне для очей і шкіри, тому в комплекті до деяких світильників йдуть спеціальні захисні окуляри. У будь-якому разі, при ввімкненій лампі краще не перебувати в приміщенні.




Рекомендовані товари