Рекомендації щодо вибору інгалятора

Позбутися ГРВІ або фарингіту, вилікувати маленьку дитину від бронхіту за короткий час, без важких препаратів - усе це стало можливим завдяки приладам для інгаляцій. Інгалятор - пристрій, що перетворює лікарську рідину на аерозоль із дрібнодисперсними частинками. Аерозоль швидше і найкраще проникає в дихальні шляхи на різну глибину, чинячи місцевий лікувальний вплив. Домашній інгалятор може бути різного розміру і принципу роботи, тому підбирати такий апарат потрібно індивідуально.

Види та властивості інгаляторів

Існує два основні різновиди небулайзерів: компресорний і ультразвуковий. Компресорний небулайзер - найпопулярніший, тому що доступніший за ціною й універсальний щодо лікарських препаратів. Перетворення рідини в аерозоль відбувається завдяки стисненому повітрю, причому розмір частинок може регулюватися: що менші частинки, то глибше потрапляє аерозоль. Стиснене повітря змішується з препаратом, після чого дробиться на дрібні частинки за допомогою дефлектора. Для таких приладів характерна гучна робота, що іноді може бентежити дитину. Однак, діти до такої маніпуляції, як правило, звикають. Та й виробники намагаються підлаштуватися під маленьких користувачів і випускають прилади з яскравим і симпатичним дизайном.

Ультразвуковий інгалятор більш продуктивний, технологічний і при цьому набагато тихіше працює. Завдяки ультразвуковому приладу частинки аерозолю стають ще меншими і набагато швидше проникають навіть у найглибші відділи респіраторної системи, аж до бронхіол і альвеол. Якщо, звичайно, препарат сумісний із цим пристроєм. Річ у тім, що пристрій, який працює на ультразвуку, не може перетворити ліки на основі антибіотиків з великими молекулами або гормональні препарати. Тому з підбором препарату потрібно бути уважним, щоб не зіпсувати інгалятор і отримати максимум користі від нього.

Окремою категорією можна виділити електронно-сітчасті або МЕШ-небулайзери. Це маленькі, компактні прилади, суть яких полягає в мембранній технології перетворення в туманоподібну суспензію. Множинні мікроскопічні пори мембрани працюють як сито, через яке пропускаються ліки. Електронно-сітчасті інгалятори містять у собі всі переваги ультразвукових і компресорних моделей:

  • широкий спектр взаємодії з препаратами
  • велика продуктивність
  • тиха робота
  • компактні розміри
  • мінімальні розміри мікрочастинок
  • можливість застосовувати в лежачому положенні
  • можна використовувати навіть для немовлят

Тому МЕШ-інгалятори набагато дорожчі за ціною, ніж аналогічні прилади. Однак не забувайте, що з ними потрібно бути досить обережним, тому що мембрана дуже крихка і легко забивається.

Як вибрати відповідний небулайзер

Принцип роботи приладів для інгаляції схожий між собою, проте через різні способи генерації аерозолю, вони по-різному підходять для тих чи інших захворювань. Будь-який із трьох видів інгаляторів підходить для таких видів захворювань:

  • ГРЗ
  • бронхіт
  • ларингіт
  • фарингіт
  • синусит
  • наслідки грипу
  • риніт

Для пацієнтів з туберкульозом легенів, грибковими інфекціями дихальних шляхів, як наприклад, аспергільоз, або з пневмонією краще віддати перевагу компресорним пристроям. Астматикам і алергікам чудово підійдуть МЕШ-інгалятори. Втім, якщо можливості купити дорогий пристрій немає, можна зробити вибір на користь компресорного або ультразвукового пристрою.

Під час вибору приладу враховуйте також ліки, які Вам або Вашому члену сім'ї найчастіше призначають. До речі, більшість пристроїв комплектуються дитячою та дорослою масками, щоб забезпечити можливість використання інгалятора всією родиною. Є й моделі, спеціально для дітей, примітні відповідним дизайном і розміром масок та носових канюль.

За умови правильного застосування та зберігання будь-який інгалятор прослужить довго та допоможе швидко й ефективно позбутися респіраторного захворювання, без побічних ефектів і тривалих лікарняних.




Рекомендовані товари