Ходунки
Що таке ходунки та для чого їх купують?
Ходунки - пристосування літніх людей або людей з обмеженими здібностями, які потребують додаткової підтримки, щоб зберегти рівновагу і стійкість під час ходьби.
Ходунки почали з'являтися на початку 1950-х років. Перший американський патент на них отримав 1953 року англієць Вільям К. Робб (William Cribbes Robb). Цей пристрій проходив під назвою "помічник при ходьбі" (англ. "walking aid"). Патент США на два варіанти з колесами було видано в травні 1957 року, а на першу безколісну конструкцію, що мала назву "ходок" (англ. "walker"), було запатентовано 1965 року. Перші ходунки сучасного вигляду, були запатентовані 1970 року Альфредом Смітом (Alfred A. Smith) з Каліфорнії.
Конструкція ходунків
Зазвичай основна конструкція виготовлена з металевих трубок і складається з двох бічних плоских рамок з ручками нагорі, спереду скріпленими між собою горизонтальними елементами на відстані трохи ширшій, ніж розмір того, хто ними користується. Сучасні ходунки мають регулювання і встановлюються на висоті, комфортній для користувача, і дають змогу підтримувати невеликий вигин рук. Цей вигин необхідний для зручності та нормальної циркуляції крові в руках. Передні ніжки ходунків можуть мати або не мати колеса, залежно від необхідності.
Ролятор - ходунки з колесами
Іншим підходом до проблеми допомоги в пересуванні є т. зв. ролятор, який винайшла шведська соціальна працівниця Аіна Віфалк (Aina Wifalk) 1978 року, сама при цьому страждала від поліомієліту. Спочатку будучи назвою бренду, "ролятор" став узагальненим поняттям щодо колісних ходунків у багатьох країнах, і також найпоширенішим типом ходунків у низці європейських країн. Ролятор складається з рами на трьох або чотирьох великих колесах, керма і вбудованого сидіння, яке дає змогу користувачеві зупинитися і відпочити, коли це необхідно. Ролятори також часто обладнані кошиком для покупок. Вони зазвичай складніші, ніж звичайні ходунки з колесами. Ролятори регулюються за висотою і мають невелику масу, кермо оснащене ручним гальмом.