Кисневі концентратори
Кисневі концентратори: безпечна оксигенотерапія в будь-який час
Киснева терапія або оксигенотерапія - це метод лікування захворювань дихальних шляхів, гіпоксії, патологій інших систем організму за допомогою газової суміші з підвищеною концентрацією кисню. Для таких маніпуляцій використовується кисневий концентратор, пристрій, що виробляє кисень з атмосферного повітря. Такі пристрої можуть бути портативними і підходити для домашнього використання або стаціонарними, призначатися для лікарняних палат, операційних, кабінетів для фізіотерапії, карет швидкої допомоги тощо.
Генератори кисню потрібні пацієнтам із порушенням дихальної функції. Також вони корисні за таких показань:
- серцева недостатність
- бронхіальна астма, легкого та середнього ступеня тяжкості
- ГРВІ
- ГРЗ
- бронхіти
- риніт
- риносинусит
- трахеобронхіт
- хронічні респіраторні захворювання
Такі прилади стали гідною заміною балонному кисню, адже, по-перше, це ефективніше, по-друге, дешевше, і, по-третє, безпечніше для здоров'я самої людини і з погляду пожежної безпеки. Крім того, подібні прилади потрібні для виготовлення кисневого коктейлю або піни, яка необхідна для поповнення дефіциту цього елемента, особливо в курців, людей похилого віку, пацієнтів із респіраторними захворюваннями, працівників шкідливих підприємств.
Властивості та види кисневих концентраторів
Моделі генераторів кисню розрізняються між собою за такими характеристиками:
- максимальний обсяг виробленого кисню за хвилину
- концентрація
- виробник
- габарити
- продуктивність шуму
Принцип будь-якої моделі полягає в тому, що через подвійний фільтр у медичний компресор надходить повітря, яке потім потрапляє в колонки цеоліту. Таким чином, воно проходить очищення від пилу і домішок, знезараження, і очищення від азоту за допомогою молекулярної сітки. Потім відбувається зволоження і збагачення повітря киснем, після чого воно подається до пацієнта.
Найпростіші і мініатюрні моделі виробляють до 5 л кисню, для стаціонарних же умов купують пристрої, що виробляють до 10 л на хвилину.
Важливим фактором є необхідна концентрація кисневого газу. Наприклад, для домашніх умов може підійти пристрій із продуктивністю 80% кисню. У лікувальних цілях може знадобитися концентрація близько 90%. Виробництвом якісних приладів займаються бренди з Китаю, Німеччини, України, Великобританії.
За якими критеріями вибирати кисневий концентратор
Для початку, визначте для себе таке:
- де стоятиме пристрій
- як часто ним будуть користуватися
- наскільки важлива тиша роботи приладу
- чи потрібні додатково маски або канюлі
- скільки кисню і якої концентрації Вам буде потрібно
- наскільки він має бути технологічним
Так, можна вибрати легку портативну модель, оснащену спеціально для перенесення додатковими ручками або роликами, не залежну від перебоїв в електромережі, що само по собі ідеальний варіант для домашнього застосування. З іншого боку, стаціонарні моделі теж оснащуються системою самодіагностики і захистом від перебоїв.
Що якісніша модель, то вона тихіше працює, довше обходиться без техобслуговування, і оснащена доповненим функціоналом, з можливістю регулювання параметрів продуктивності кисню. Також на додаток до приладів часто купують спеціальні маски і витратні матеріали, або ж вони можуть пропонуватися в комплекті до моделі.
У використанні пристрою допоможе розібратися докладна інструкція, до того ж, система роботи будь-якого приладу досить проста.
Що потрібно враховувати під час використання приладу
Зверніть увагу, що оксигенотерапія підходить не всім, є деякі протипоказання:
- астматичний статус
- виразкова хвороба шлунка
- гіпертермія
- спайкова хвороба
- сечокам'яна хвороба
- напад бронхіальної астми
- інтоксикація організму
- аутизм
Тому будьте уважні в застосуванні приладу, бажано порадьтеся зі своїм лікарем про придбання.
Що стосується експлуатації, то тут головне стежити за чистотою і справністю пристрою, зокрема генератора, і застосовувати його за інструкцією. За належного догляду та використання, апарат здатний прослужити близько 10 років, до того ж деякі виробники дають гарантію на обслуговування 3-5 років.